Narodowcy zjawili się na “czarnym wtorku”! Zobaczcie, jak to się skończyło [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj środowiska feministyczne pod hasłem “czarnego wtorku” organizowały manifestacje w różnych miastach Polski w proteście, przeciwko rzekomo łamanym, prawom kobiet, głównie w sferze wolności seksualnej. Kobiety ubrane na czarno znalazły się też w Białymstoku. Tam jednak narodowcy postanowili także wyrazić swoje zdanie na temat postulatów skrajnej lewicy obyczajowej.

Według informacji podanych przez serwis poranny.pl, w białostockim “czarnym wtorku” wzięło udział około 100 osób. Po drugiej stronie rynku zebrały się natomiast miejscowe środowiska patriotyczne, z Młodzieżą Wszechpolską i ONR-em na czele.

Protestujemy przeciwko łamaniu praw kobiet i ograniczeniu ich, seksizmowi, mizoginii  – uzasadniała potrzebę ogólnokrajowego protestu organizatorka, Anna Prus.

W pewnym momencie pod podestem, gdzie odbywały się przemówienia, zjawili się działacze białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej i rozwinęli swój antyaborcyjny transparent. Narodowcy zaczęli skandować, że aborcja jest morderstwem. Doszło do szarpaniny pomiędzy nimi a uczestnikami “czarnego wtorku”. Musiała interweniować policja, która wyprowadziła narodowców z miejsca manifestacji.

https://www.facebook.com/poranny/videos/1696715187006165/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY