Zawieszono postępowanie wobec studentki z Izraela, która ukradła eksponaty z Auschwitz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Zawieszono postępowanie studentki z Izraela, która ukradła eksponaty z Auschwitz. O zawieszeniu postępowania poinformowała oświęcimska prokuratura.

O decyzji poinformował zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka. Oświęcimska prokuratura wystąpiła o przesłuchanie studentki z Izraela, która w mediach przyznała się do zabrania kilku przedmiotów z byłego niemieckiego obozu Auschwitz, a później temu zaprzeczyła.

Dzisiaj rano prokurator poinformował: Chodzi o przesłuchanie kobiety, która pierwotnie w wypowiedzi dla mediów przyznała się do zaboru przedmiotów, ale potem w oświadczeniu zmieniała zdanie. Zostanie ona przesłuchana w charakterze świadka. Będzie uprzedzona o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań. Znajdzie się zatem w innej sytuacji procesowej niż w przypadku wypowiedzi dla mediów. Tu bowiem słowa rodzą konsekwencje prawne.

Jednak pojawiły się pewne problemy w związku z ukaraniem studentki. Mariusz Słomka wyjaśnił, że przesłuchanie jest uzależnione od Izraela. Czas zależy od kraju. W niektórych państwach trwa to kilka miesięcy, w innych lata. Mamy niewielkie możliwości wpływania na bieg tych czynności. Wykonują je organy państwa, do którego prośba o pomoc jest skierowana.

Prokuratura uznała, że zawiesi postępowanie do czasu, gdy Izrael przekaże stronie polskiej zeznania studentki.

Z naszej strony przypominamy o tym, że trwa zbiórka funduszy na film dokumentalny German Death Camps w języku angielskim, który ma odkłamywać fałszywą narrację o “polskich obozach koncentracyjnych”. Wsparcia można udzielić w serwisie zrzutka.pl lub za pośrednictwem PayPala.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps
Strona internetowa filmu: http://germandeathcamps.film
Facebook: https://facebook.com/film.german.death.camps
Twitter: https://twitter.com/GDC_Film
Wsparcie przez PayPal: można udzielić pod tym linkiem

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY