Polacy na podium w kanadyjskich zawodach Worthington Challenge 2017!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia.org

Polacy na podium w kanadyjskich zawodach Worthington Challenge 2017! Polscy czołgiści zdobyli brązowy medal.

O sukcesie polskich czołgistów poinformował st.chor. Rafał Mniedło. Czołgiści z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, biorący udział w kanadyjskich zawodach Worthington Challenge 2017, zdobyli trzecie miejsce w kategorii 120 mm.

Nasi czołgiści w dniach od 24 września do 28 września br. wykonywali kilkadziesiąt rozmaitych zadań, min. marsz na orientację, „czyszczenie” miejscowości, nawigowanie w oparciu tylko o mapę, udzielania pierwszej pomocy medycznej, czy też pokonywanie kilkusetmetrowego toru przeszkód z dziewięćdziesięciokilogramowym manekinem.

Dowódca polskiej grupy, Jakub Słobodzian poinformował: Te cztery dni zawodów było niezwykłym i trudnym wyzwaniem. Średnio ponad dwunastogodzinne fazy zawodów, po których na przygotowanie na kolejny dzień i odpoczynek pozostawało zaledwie kilka godzin. Bardzo szeroki i wyczerpujący zakres zadań, którym podołanie wymagało od nas maksymalnego wysiłku. Ponadto musieliśmy ciągle operować językiem angielskim i stosować w czasie zawodów procedury kanadyjskie. Nie dysponowaliśmy żadnymi doświadczeniami poprzedników, gdyż pierwszy raz polska reprezentacja brała udział w tych zawodach.

Defence24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY