Środowisko LGBT na Uniwersytecie. Jest reakcja studentów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na Uniwersytecie Warszawskim pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się pokaz filmu “Artykuł osiemnasty” połączony z debatą, w której będą brać udział jedynie przedstawiciele LGBT. 

We wtorek 3 października 2017 r. o godz. 17:00 w auli Starego BUW-u ma odbyć się pokaz filmu pt. „Artykuł osiemnasty”. Twórcy filmu, aktywiści LGBT, starają się skonstruować karkołomną interpretację wykazującą wbrew wszelkim faktom, jakoby tytułowy art. 18 Konstytucji RP („małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny”) znaczył coś zupełnie innego niż w rzeczywistości. Po projekcji ma się odbyć debata, w której nie weźmie udziału żaden zwolennik powszechnie uznanej interpretacji.

Nie wszystkim jednak podoba się jawna promocja zboczeń na Uniwersytecie Warszawskim. Prężnie działająca Akcja Studencka już podjęła starania, aby do pseudodebaty nie doszło i piszą petycję do rektora Marcina Pałysa.

Czy Uniwersytet Warszawski jest miejscem właściwym na jednostronne wydarzenie, balansujące na granicy politycznej propagandy i przeinaczanie przepisów konstytucji w oczywisty sposób potwierdzających tożsamość małżeństwa? Naszym zdaniem NIE! Zaprotestuj razem z nami przeciwko jednostronnemu promowaniu radykalnych ideologii na uniwersytecie!

 

medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY