Macron wciąż krytykuje polski rząd: “Europa Narodów to przepis na klęskę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wykop.pl

Francuski prezydent Emmanuel Macron po raz kolejny skrytykował polski rząd. Uważa, że polska wizja Europy doprowadzi do jej upadku.

To jest skrajna nieodpowiedzialność. Taką wizję forsują politycy kierujący się nacjonalizmami. Kłamią, narażając w ten sposób społeczeństwa na niebezpieczeństwo powiedział Macron. Krytykował głównie wprowadzane zmiany, m.in. reformę sądownictwa. Macron, tak jak chociażby Franz Timmermans, uważa je za niezgodne z prawem europejskim i jego zdaniem godzą w zobowiązania Polski w UE.

Jeśli rząd nie szanuje wspólnej Europy i dąży do jej osłabienia, wówczas powinno być to sankcjonowane stwierdził. Jego zdaniem Unia powinna “napiętnować” Polskę za dokonywanie zmian. Uważa też, że owa “nacjonalistyczna” polityka rządy Beaty Szydło źle działa na resztę Europy, która jest słaba i nieskuteczna we wspólnym działaniu. Według niego Polska izoluje się od innych państw. Mówił też, że polski rząd powinien złożyć Polakom jasną deklarację, że w przypadku wprowadzenia wszystkich proponowanych reform, będzie musiał również zaproponować Polakom opuszczenie Europy.

To już nie pierwszy raz, kiedy prezydent Francji krytykuje polską politykę. W lewicującym tygodniku “Le Point” udzielił wywiadu, w którym ocenił postępowanie rządu jako sprzeczne z postawami samych Polaków. Wypowiadał się na ten temat również na spotkaniach z władzami państw Europy Środkowej.

wprost.pl/Reuters

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY