USA są “totalnie przygotowane” na zastosowanie opcji militarnej wobec Korei Płn.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Donald Trump zapowiedział, że Stany Zjednoczone są “totalnie przygotowane” na zastosowanie opcji militarnej wobec Korei Płn.

Prezydent USA stwierdził, że opcja militarna będzie dewastujące dla Pjongjangu. Trump dodał także, że nie jest to pierwsza opcja, dodał jednak – Zobaczymy, co się wydarzy.

Tymczasem koreańska agencja Yonhap odpowiedziała na groźby Trumpa – Korea Północna przerzuca lotnictwo i zwiększa obronę swojego wschodniego wybrzeża po przelocie amerykańskich bombowców B-1.

Prezydent napisał także na portalu Twitter o torturach stosowanych przez Koreę Północną. Według niego Otto Warmbier był niewyobrażalnie torturowany przez Koreę Północną.

Jego śmierć doprowadziła do jeszcze większego wzrostu napięć na linii Waszyngton-Pjongjang. W związku ze zdarzeniem Departament Stanu zakazał Amerykanom podróży do Korei Północnej.

Otto Warmbier to obywatel Stanów Zjednoczonych skazany w styczniu 2016 roku przez Sąd Najwyższy Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej na 15 lat ciężkich robót za „przestępstwa przeciwko państwu” oraz „działalność wywrotową” w formie próby kradzieży sloganu politycznego.

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY