We Lwowie trwają przygotowania do 75-lecia powstania UPA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay.com

We Lwowie trwają przygotowania do 75-lecia powstania UPA. W ciągu najbliższych dni władze mają przedstawić plan uroczystości.

Wiadomo, że w planie uroczystości uwzględniono składanie kwiatów, nabożeństwa za Ukrainę, czy występu artystyczne. W wydarzenia będą włączone służby – część uroczystości odbędzie się na terenie jednostek wojskowych.

Władze zapowiedziały, że w wydarzenia będą włączone szkoły. W placówkach zaplanowano tydzień historii UPA, a także konkursy pieśni patriotycznych.

Ukraińska Armia Powstańcza to formacja zbrojna stworzona przez frakcję banderowską Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów pod koniec 1942 roku i przez nią kierowana. W lutym 1943 r. UPA rozpoczęła akcję eksterminacji polskiej ludności na terenie okupowanego województwa wołyńskiego.

Żołnierze będący w UPA są traktowani na Ukrainie jak bohaterowie. Przypominamy, że rok 2017 ogłoszono rokiem UPA w obwodach wołyńskim i iwanofrankowskim.

Niestety władze ukraińskie chcą zatuszować ludobójstwa, których dokonała Ukraińska Armia Powstańcza. Działania propagandowe mają na celu zanegowanie odpowiedzialności tych organizacji za ludobójstwo dokonane na Polakach w trakcie rzezi wołyńskiej i czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej.

Kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY