Wizyta Viktora Orbana w Polsce – KomentarzMN [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

W kolejnym odcinku Komentarza Mediów Narodowych rozmawiają Mateusz Pławski oraz Paweł Lizoń. Tematem rozmowy była wizyta Viktora Orbana w Polsce. 

Viktor Orban to węgierski polityk i prawnik, parlamentarzysta, przewodniczący Fideszu, premier Węgier w latach 1998–2002 i od 2010 roku.

Orbana można określić jako przywódcę konserwatywnego, ogólnie prawicowego. My jesteśmy nacjonalistami i nie patrzymy na niego jako autorytet. Trzeba mu jednak przyznać, że kieruje się realizmem i pragmatyzmem. Umie dbać o interesy Węgrów – zaznacza w swojej wypowiedzi rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Pławski.

Orban to nie jest człowiek z naszej bajki, ale jest to osoba, który się wybija na tle innych, miałkich polityków. Zauważa Paweł Lizoń.

Ta polityka węgierska, to jest coś co inne narody naśladują. Rząd polski powinien wzorować się na takiej polityce. Zwłaszcza na Litwie, gdzie mniejszość polska stanowi w niektórych miejscach większość – dodaje Mateusz Pławski.

Wszechpolacy przypomnieli także, że niedługo będzie organizowana manifestacja przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie. Nie możemy pozostawać obojętni, wobec krzywdy naszych rodaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Szczególnie tych, którzy zamieszkują od wieków wspomniane tereny.

Całość rozmowy można obejrzeć w poniższym materiale Mediów Narodowych. Zachęcamy do subskrypcji kanału na portalu YouTube – codziennie pojawiają się na nim nowe treści!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY