Andrzej Chyra: nie jestem Polakiem, bo mnie to nie interesuje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia.com

W czasie 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Katarzyna Janowska z serwisu onet.pl przeprowadziła wywiady z twórcami filmu “Pomiędzy słowami”. Wśród jej rozmówców znalazł się, grający jedną z głównych ról w filmie, aktor Andrzej Chyra.

Po tym jak Jakub Gierszał, który spędził dzieciństwo w Niemczech, powiedział, że jest trochę tak “pomiędzy” tożsamością polską a niemiecką, głos zabrał Chyra.

Ja nie mam takiego epizodu, poza krótkimi wyjazdami. Ale dzisiaj, w tak definiowanej polskości… Od pewnego czasu myślę, że “jestem z Polski”. Nie mówię, że “jestem Polakiem”, bo mnie to w ogóle nie interesuje, w tej obecnie obowiązującej definicji – powiedział Chyra w rozmowie z Katarzyną Janowską dla serwisu onet.pl.

Andrzej Chyra jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Sławę przyniosła mu rola Gerarda w filmie “Dług” z 1999 r., który został oparty na prawdziwych wydarzeniach. Do najbardziej znanych kreacji aktorskich należą również rola Lucjana Bohme w Komorniku oraz Adasia Miauczyńskiego w “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi w 2010 r. znalazł się w komitecie poparcia Bronisława Komorowskiego.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY