“Der Spiegel” ujawnia błędy niemieckiej policji. To przez nich zginął polski kierowca ciężarówki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

“Niemiecka policja popełniła kardynalne błędy podczas działań operacyjnych przeciwko Tunezyjczykowi Anisowi Amriemu, który w grudniu 2016 r. porwał ciężarówkę i po zastrzeleniu polskiego kierowcy wjechał nią w tłum w Berlinie, zabijając 12 osób” – przekazał w sobotę niemiecki „Der Spiegel”.

Magazyn z Hamburga wskazuje na poważne błędy w działaniach niemieckiej policji, które najprawdopodobniej doprowadziły do tragedii z grudnia 2016 roku. Przypomnijmy, że chodzi o atak terrorystyczny, którego dokonał Tunezyjczyk Anis Amri. Zabił on polskiego kierowcę ciężarowego, Łukasza Urbana i ukradł jego ciężarówkę, którą kolejno rozjechał kilkanaście osób w Berlinie.

Tunezyjczyk był znany policji na długo przed atakiem. “Der Spiegel” wskazuje, że to jej niedokładność i niedopatrzenia przeszkodziły w powstrzymaniu tej tragedii. Służby wiedziały o internetowych rozmawach Amriego z członkami Państwa Islamskiego z Libanu. Zainstalowały również podsłuch w jego telefonie.Jednak berlińska policja zabrała podejrzanego z dworca na komendę i skonfiskowała jego telefon. W tym momencie Amri i jego współpracownicy zostali upewnieni, że są obserwowani, a policja utraciła przyrząd, którym ich kontrolowała. Po wszystkim funkcjonariusze sfałszowali dokumenty, aby nie ich błędy nie wyszły na jaw.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY