Znany dziennikarz argumentuje : “Uliczne modły muzułmanów to wprowadzanie prawa szariatu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Gadowski

Witold Gadowski / Fot. Youtube/Witold Gadowski

Komentarz Witolda Gadowskiego jest odpowiedzią na ostatnią sytuację, która wydarzyła się w Polsce na warszawskim Muranowie. Wtedy to na ulicach grupa kilku muzułmanów odprawiała swoje codzienne modły. Jego odpowiedź nie daje wątpliwości.

 

Jak dotąd mówiono, że w Polsce nie dochodziło do takich sytuacji jak na warszawskim Muranowie. Filmik udostępniony na Twitterze przekonał wszystkich niedowiarków. Witold Gadowski zauważył, jednak w tej sytuacji głębsze dno i wypowiedział się o nim na swoim vlogu “Komentarz tygodnia”.

A propos tej modlitwy muzułmanów na Muranowie. To moim zdaniem taka sonda próbna tego, jak Polacy będą się zachowywać, gdy muzułmanie wyjdą i będą modlić się publicznie, tak jak robią to na zachodzie Europy. I jak powinniśmy się zachować? Nie możemy dopuścić do tego, żeby muzułmanie publicznie na naszych placach i ulicach modlili się, dlatego że – tu wyjaśniam – w ideologii islamu wszędzie tam, gdzie modlą się muzułmanie, jest ziemia Allacha i obowiązuje prawo szariatu.

Wszyscy ci ludzie, którzy wychodzą na ulice, dają do zrozumienia wszystkim wokół, że prawo szariatu jest dla nich nadrzędne wobec prawa danego kraju. Więc my muzułmanów, tych którzy wychodzą na ulice, musimy przekonać, że w Polsce obowiązuje tylko i wyłącznie prawo polskie i w myśl tego prawa prawo szariatu jest przestępcze. Każdy, kto chce w Polsce uprawiać prawo szariatu, jest przestępcą. A ci, którzy modlą się na placach i ulicach powinni być rozliczani z co najmniej kilku ustaw, m.in. z ustawy o zgromadzeniach, ale także z przepisów porządkowych dotyczących zajęcia pasa drogowego, utrudnienia w ruchu itd. Jest dużo administracyjnych zapisów i prawnych przepisów, które umożliwiają wykorzenienie zawczasu tego nowego zwyczaju.

W Polsce nie ma miejsca dla publicznie modlących się muzułmanów. I nie wynika to z braku tolerancji, czy z braku wolności, ale z tego, że Polak przed szkodą powinien być mądry. To, co się stało w zachodniej Europie, dobitnie pokazuje, że nie możemy dopuścić do takiej sytuacji w naszym kraju. Dlatego powinniśmy z całą surowością tępić przejawy wychodzenia islamu w przestrzeń publiczną. Polska jest krajem chrześcijańskim. I takim pozostanie, czy to się muzułmanom podoba, czy nie. A oni są tu na prawach gości i niech szanują prawa tego kraju, tak jak goście szanują prawa gospodarza. Jeżeli przestaną szanować prawa naszego kraju, powinniśmy ich bezwzględnie stąd deportować. Inaczej znikniemy w powodzi tego, co dzieje się w tej chwili w całej już niemal otaczającej nas Europie.

Jeżeli ktoś uważa, że moje wypowiedzi są szowinistyczne, czy jakkolwiek Antifa je sobie nazwie, proszę bardzo – podajcie mnie do sądu. Będę się bronił sam. A argumentów mi wystarczy i to takich argumentów, które wyciągnę z Koranu, z Siry i z Hadisów. A także z praktyki tego, co muzułmanie robią na zachodzie Europy, a co ja nazywam gangsta-islamem. To wszystko wystarczy mi, żebym bronił się przed sądem, przed tymi, którzy będą uważali, że jestem szowinistą. Ale nie odpuszczę tego poglądu i będę do niego przekonywał każdego, kogo spotkam.” – słowa Witolda Gabowskiego udostępnione przez portal wSensie.pl.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY