Youtube banuje film IPN “Niezwyciężeni”. Powodem zwalczanie niewygodnej prawdy?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. ipn.gov.pl

Film animowany ilustrujący losy Polski i Polaków w XX wieku szybko obiegł internet. Polska wersja językowa filmu Instytutu Pamięci Narodowej zebrała już blisko milion dwieście tysięcy odsłon. Angielska wersją radziła sobie nawet lepiej, niestety został usunięta.

“The Unconquered” już w pierwszych dniach obejrzało ponad milion użytkowników portal Youtube. Dzięki anglojęzycznemu lektorowi tysiące osób spoza Polski dowiedziało się o zarówno bohaterskich czynach jak i tragicznych losach Polaków w XX wieku.

Niestety portal usunął anglojęzyczną wersję filmu z dość niezrozumiałego powodu. Jak wiemy twórcą jest IPN i do niego należą prawa autorskie. Wystarczyło jednak, że jeden z użytkowników o nazwie “Jan Kołowski” zgłosił roszczenia do tychże praw by wideo zostało skasowane. Wydaje się, że może to być kolejna próba blokady niewygodnej prawdy o Polsce.

Film obecnie nie jest dostępny na kanale IPN, a odnośnik zamieszczony do niego w filmie w polskiej wersji językowej odsyła do strony informującej, iż: “IPNtv: The ...” Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Jan Kołowski.” – cytuje absurdalne tłumaczenie portal “historia.org.pl”, który opisał sprawę.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY