Według ONZ aborcja i eutanazja mają być prawem wynikającym z prawa do życia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziecko, dziewczynka.

/ fot. pexels.com

ONZ uznało, że należy wydać nowy komentarz o aborcji i eutanazji. Miałby dotyczyć Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych z 1966 r., który obowiązuje również Polskę.

Nowy zapis w dokumentach ONZ miałby wyłączyć spod ochrony nienarodzone dzieci i chorych. Według nich prawo do życia zawierałoby w sobie możliwość aborcji i eutanazji. Otworzyłoby to drogę do szantażowania tych krajów, które szanują prawo do życia i nie chciałyby podporządkować się zbrodniczemu prawu struktury międzynarodowej.

“Myślę, że w tym przypadku Organizacja Narodów Zjednoczonych wpada w pułapkę równi pochyłej od momentu, w którym przestała respektować autentycznie rozumiane prawa człowieka, wynikające z godności osoby ludzkiej, z natury ludzkiej, a zaczęła te prawa stanowić mocą układów lobbystycznych. Tak trzeba powiedzieć –  prawa człowieka są dziś tworzone przez pewne lobby nacisku, a nie wynikają z racjonalnej natury człowieka. W związku z tym mamy odrzucenie tego, co stanowi autentyczne prawo człowieka, jak prawo do życia. Mamy natomiast rozbudowane lobby proaborcyjne, które wyraża się w promowaniu tzw. prawd reprodukcyjnych czy właśnie prawa do aborcji” mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Prace ONZ nad komentarzem trwają już od dwóch lat i mają zakończyć się 6 października. Do tego czasu państwa członkowskie oraz organizacje pozarządowe mogą przesyłać swoje opinie i sugestie.

radiomaryja.pl/Nasz Dziennik

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY