Gronkiewicz-Waltz: “Zajęcie mojego rachunku to działanie polityczne. Nadal nie będę stawiać się na komisji weryfikacyjnej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hanna Gronkiewicz-Waltz

/ fot. wikipedia commons

– Jestem zaskoczona, bo to działania polityczne. Pan Patryk Jaki spieszy się do fotela prezydenta, chce pokazać że jest szeryfem i działa ponad prawem – powiedziała dzisiaj na antenie Radia ZET prezydent Warszawy. – Nadal nie będę stawiać sie na komisji weryfikacyjnej.

Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł – poinformowała rano PAP, powołując się na źródła w komisji weryfikacyjnej. Skarbówka wkroczyła, gdyż Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na czterech rozprawach. Za to komisja nałożyła na nią grzywny. Prezydent Warszawy odmawia stawiennictwa przed komisją twierdząc, że komisja jest niekonstytucyjna. Odwołała się już w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Złożyła również siedem wniosków do Naczelnego Sądu Administracyjnego o to, by ten rozstrzygnął spór kompetencyjny pomiędzy jej urzędem a komisją. NSA ma zająć się trzema pierwszymi wnioskami 5 października.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY