11 listopada widzimy się w Warszawie – Z Marszu #1 [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“Z Marszu” – nowy program Mediów Narodowych dotyczący organizacji Marszu Niepodległości jest już dostępny dla naszych widzów. W pierwszym odcinku Konrad Smuniewski i Robert Bąkiewicz rozmawiają o tegorocznym zgromadzeniu. 

Gospodarze rozmawiają m.in. o świętowaniu dnia niepodległości przez Prezydenta Andrzeja Dudę. “Marsz Niepodległości jest czymś ponad politycznym, to jest coś, co zostało zbudowane w narodzie i ludzie czują do tego pewien sentyment, czują, że są częścią tego Marszu” mówi Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Zwraca uwagę, że działanie Prezydenta w sprawie organizacji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i pominięcie narodowców jest pewnym wygodnictwem.

Bąkiewicz podkreśla również, że sam Andrzej Duda i PiS poniekąd zawdzięczają swój sukces społeczeństwu Marszu. Jego zdaniem lekceważenie Marszu przez środowisko Prezydenta nie trafia w zarząd Stowarzyszenia, samych organizatorów, ale ludzi biorących w nim udział. To oni w ogromnym stopniu byli elektoratem wyborczym Dudy. Jest to także umniejszanie roli osób działających na rzecz Polski i Narodu.

Konrad Smuniewski nawiązał także do 75-lecia powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Andrzej Duda ograniczył się do napisania listu, nie uczestnicząc w oficjalnych obchodach. Bąkiewicz sugeruje, że w postępowaniu Prezydenta istnieje pewien rozdźwięk, dotyczący stosunku do narodowców.

Z ważnych informacji – Marsz odbędzie się, jak co roku, 11 listopada o godzinie 15 i wyruszy z Ronda Romana Dmowskiego w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem i posłuchania szczegółów dotyczących organizacji Marszu.

https://www.youtube.com/watch?v=yGdmXngO-B8

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY