Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie chomika

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Chomikuj.pl ma nie tylko likwidować nielegalne kopie filmów, ale również kasować konta użytkowników, którzy je zamieścili. Taki wyrok zapadł w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Czy to koniec z piractwem w polskiej sieci?

 

Wyrok ogłoszony przez krakowski Sąd Apelacyjny 18 września 2017 r. nie pozostawia złudzeń – portal Chomikuj.pl będzie musiał wprowadzić poważne zmiany w swoim biznesie. Co prawda wyrok dotyczy wyłącznie trzech polskich filmów, ale wyraźnie pokazuje tendencję walki z piractwem w naszym kraju.

Orzeczenie wpisuje się również w trend widoczny w Stanach Zjednoczonych i krajach Unii Europejskiej – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Portal Chomikuj.pl ma przez trzy lata sprawdzać, czy wyszukiwarki internetowe pokazują linki do pirackich kopii filmów “Katyń”, “Dzień Świra” oraz “Wenecja” i kasować nie tylko wskazane w ten sposób pliki, ale też konta użytkowników, którzy je zamieścili.

Pojedynczy wyrok nie rozwiąże problemu piractwa w sieci, ale może zmniejszyć jego skalę i rozpocząć nowy trend – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Można się spodziewać, że niedługo podobne pozwy złożą inni właściciele filmów, muzyki czy e-booków. A wtedy serwis będzie musiał masowo kasować konta użytkowników.

Chomikuj.pl zajmuje piąte miejsce pod względem liczby zgłoszeń o naruszeniach praw autorskich kierowanych do wyszukiwarki Google z całego świata. 22,4 mln linków prowadzących do plików umieszczonych w tym serwisie zgłoszono jako naruszające prawa autorskie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY