Blogerka alarmuje: kradną nam flagi UE na Żoliborzu! W hitlerowskich Niemczech też się tak zaczynało.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Unii Europejskiej

Flaga Unii Europejskiej / fot. prostozmostu.pl

Na profilu społecznościowym blogerki Matyldy Kozakiewicz pojawił się wpis, zwracający uwagę na… znikające unijne flagi. Według autorki postu, to nie dzieło przypadku, ale zaplanowana akcja tych, którzy “okradają ludzi i walczą o swoją chorą, nacjonalistyczną wizję Polski”.

“U mojej mamy na Żoliborzu kilkanaście domów ma na elewacjach wywieszone flagi: polskie i europejskie. I regularnie im te flagi giną. Po prostu są takie noce, gdy wszystkie, jedna po drugiej, znikają. Mama postanowiła w końcu flagę umocnić i przykręciła ją śrubami do metalowego uchwytu w ścianie” – pisze Matylda Kozakiewicz.

TEJ NOCY ZNIKNĘŁY WSZYSTKIE FLAGI W OKOLICY

“Kilka dni temu obudziła się w środku nocy. Coś ją tknęło. Podeszła do okna i zobaczyła, że po drugiej stronie ulicy stoi jakiś zakapturzony facet i patrzy na jej dom. Schowała się w cień i obserwowała dalej. Nagle dwóch innych facetów, też w kapturach, podeszło do jej ogrodzenia, a jeden z nich się na to ogrodzenie wspiął, przeskoczył na posesję, wszedł po schodach na taras, wspiął się po barierce do uchwytu z flagami i wyrwał flagę europejską razem z metalowym uchwytem i tynkiem elewacji. Krzyk z okna nie pomógł. Policja przyjechała po kwadransie, ale facetów oczywiście już nie było, razem z flagą. Tej nocy zniknęły też wszystkie inne flagi europejskie z okolicy” – czytamy dalej trzymający w napięciu wpis.

TO NIE JEST CHULIGAŃSKI WYBRYK

“Policja zasugerowała, że to “chuligański wybryk”. Ale nie, proszę państwa, to nie jest chuligański wybryk. To nie są pijani kolesie, którzy ot tak, w ramach zabawy, ukradną sobie flagę z czyjegoś domu. To są regularne, polityczne bojówki, które w sposób zorganizowany okradają i niszczą mienie ludzi, bo im przeszkadza fakt, że należymy do Unii Europejskiej i ta przynależność jest dla kogoś ważna” – zwraca uwagę.

OKRADAJĄ LUDZI I WALCZĄ O SWOJĄ CHORĄ, NACJONALISTYCZNĄ WIZJĘ POLSKI

“Ja nie wiem, czy w którymś momencie ci kolesie nie rzucą kamieniem w nasze okno. Nie wiem, czy nie zrobią komuś krzywdy. Już mają czelność włamywać się do nieswoich domów, nie płoszy ich krzyk, w dupie mają policję i prawo.
Jestem pewna, że dalej się będą umawiać, żeby okradać ludzi i walczyć o swoją chorą, nacjonalistyczną wizję Polski. I to jest przerażające” – podkreśla stanowczo.

ŻOLIBORZ JEST NASZ

“PS. Nowa flaga znów wisi. We wszystkich pozostałych domach też. Mamy ich dużo. Żoliborz jest Nasz. Polska jest Nasza. Nigdy nie należała i nie będzie należeć do nacjonalistów. PS2. Do wszystkich gorliwych “patriotów”, którzy przyszli tu, żeby mi tłumaczyć, że wywieszanie flagi UE to zło: Nie. Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i mamy prawo wywieszać flagę, która wyraża tę przynależność. Nikt jednak nie ma prawa …no właśnie.. łamać prawa, włamywać się na czyjąś posesję, niszczyć ją i kraść. Nie lubicie Unii? Macie do tego prawo. Możecie NIE wywieszać jej flagi, pisać i mówić, że nie chcecie w niej być, możecie też głosować w wyborach i referendach tak, żeby dążyć do swoich celów. Ale używanie przemocy, kradzieże i włamania to są czynności, których robić wam nie wolno. Nikomu nie wolno. To są narzędzia terroru” – dodaje na końcu autorka.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY