Zrównał terrorystów muzułmańskich z chrześcijańskimi. Redaktor nie pozostawił tego bez odpowiedzi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Youtube

Redaktor znanego w internecie programu “Pyta.pl” wyruszył tym razem na małą manifestację w Warszawie, która miała na celu pokazać, jak Polacy są pozytywnie nastawieni do uchodźców. Mikołaj Janusz, czyli “Jaok” zaczął wypytywać i dyskutować z jednym ze zwolenników manifestacji o powiązania terroryzmu i islamu.

 

Sama akcja “pro-uchodźcza” była promowana na Facebooku i została zorganizowana przez Rafała Betlejewskiego.  Celem wydarzenia było wywieszenie wielkiego transparentu z napisem “Witamy uchodźców”. Organizator miał “lekkie” problemy z zarejestrowaniem akcji. Najpierw przeniósł datę wydarzenia, lecz potem również okazało się, że nie zostały dopełnione formalności.

Transparentu nie udało się wywiesić, lecz organizator czuł się spełniony, bo akcja zyskała rozgłos. Na ulicę Tomka przyszło małe grono zwolenników, przeciwników jak i dziennikarzy i policjantów. W tym momencie do sytuacji wkroczyła redakcja pyta.pl.Mikołaj Janusz wypytał obie strony o sprawę uchodźców, lecz najdłużej rozmawiał z jednym ze zwolenników o powiązaniach islamu i chrześcijańska z terroryzmem. Rozmówca przyznaje, że zamachy w Europie są spowodowane radykalnym islamem, ale tak samo mamy ataki spowodowany radykalnym chrześcijaństwem. Jaok dopytując się otrzymał przykład radykalnych Dzieci Bożych z Stanów Zjednoczonych czy Antybalaki.

 Jednak redaktor dalej prosił o jakiś przykład z Europy. Rozmówca nagle się zawiesił i podał przykład Breivika. Jednak zapytany o motyw zamachowcy z wyspy Utoya potwierdził, że jednak nie był to zamach religijny, a prawicowy.
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY