Sejm jednogłośnie upamiętnił NSZ [WYWIADY Z KOMBATANTAMI]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

Sejm uczcił w piątek 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Jak podkreślono w przyjętej uchwale, formacja, która walczyła o niepodległość Rzeczypospolitej zarówno z okupantem niemieckim, jak i sowieckim, dobrze zasłużyła się Ojczyźnie.

Na sali sejmowej obecni byli żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych: kapitan Władysław Stefański, porucznik Leszek Zabłocki, major Władysław Mróz, kapitan Maria Kowalewska oraz porucznik Wanda Woś-Lorenc.

Media Narodowe przedstawiają materiał, w którym można posłuchać wyżej wymienione osoby. Bohaterowie wspominają o tym, jak walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, por. Leszek Zabłocki powiedział, że to bardzo ważna data w historii dzisiejszej Polski. Według mnie ta uchwała jest bardzo ważna. Na temat Narodowych Sił Zbrojnych mówi się za mało. Wystąpienie w Sejmie uważam także za bardzo ważne. O NSZ społeczeństwo polskie powinno wiedzieć o wiele więcej niż dotychczas.

Porucznik Wanda Lorenc wspomina, że NSZ pojawiły się w jej życiu, gdy miała 14 lat. Zaszczytu przysięgi dostąpiłam w wieku 15 lat. Dziewczęta w naszym wieku przechodziły kursy. Myśmy mieli także dużo pracy naukowej, uczyliśmy się również jak być pielęgniarką i sanitariuszką. Ja byłam przede wszystkim bardzo oddana Polsce. Wyszłam z rodziny bardzo religijnej, która kierowała się słowami Bóg, Honor i Ojczyzna. Gotowa byłam oddać swoje życie za nasz kraj.

Zachęcamy do odsłuchania całości wypowiedzi weteranów. Ich niezwykłe wspomnienia mogą być wzorem dla dzisiejszych Polaków. Po więcej materiałów zapraszamy na kanał Mediów Narodowych, na portalu YouTube.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY