Płonące ulice i starcia z policją. Zamieszki po śmierci rapera z Antify [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Russia Today udostępniła nagranie, na którym widzimy zamieszki spowodowane na rocznicy śmierci rapera pochodzącego z Antify. Do protestu lewicy doszło w greckiej stolicy, Atenach. Demonstranci pomaszerowali do siedziby skrajnie prawicowej partii Złoty Świt oraz stoczyli walki z policją.

Lewica zareagowała wzburzona, gdy 4 lata temu został zabity raper Antify Pavlos Fyssas. Według śledztwa zabójstwa dokonała osoba wspierająca neofaszystowską partię Złoty Świt. W związku z tym od 4 lat w rocznicę śmierci rapera jest organizowana manifestacja lewicy, która ma doprowadzić do zdelegalizowania Złotego Świtu. Jednak jak na razie udało im się tylko doprowadzić do ogromnych zamieszek.

Demonstranci pomaszerowali do siedziby faszystów z żądaniami delegalizacji. Pojawiły się tam takie okrzyki, jak “Zniszczyć nazistów” itp. Krótko potem zaczęli się ścierać z policją. Sytuacja zaogniła się, gdy kilku protestujących zaczęło rzucać koktajlami Mołotowa w policję i obiekty naokoło. Spłonęły pobliskie sklepy i samochody. Policja zareagowała gazem łzawiącym.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY