Hipokryzja Partii Razem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

17 września 1939 nastąpił atak Sowietów na Polskę. Z tego względu, jak co roku, w wielu miejscach kraju odbyły się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenie. Wydarzenie postanowiło skomentować Razem.

Głos zabrali historycy, politycy, dziennikarze i wielu najzwyklejszych Polaków. Także przedstawiciele obozu narodowego organizowali uroczystości, uczestniczyli w nich, komentowali zdradziecki atak Związku Sowieckiego we wrześniu 1939 roku.

Lewacka Partia Razem przygotowała jedną ze swoich słynnych grafik. W tekście można przeczytać: Najbardziej zaś koszmarnym dniem mojego życia był dzień 17 września, gdy na Polskę, prowadzącą wojnę sprawiedliwą, broniącą ostatkiem sił przed hitlerowskim faszyzmem, runęła od wschodu sprzymierzona z Niemcami nawała żelaza i stali pod oszukańczym sztandarem czerwonym z młotem i sierpem.

Dziwnie to się ma do wspólnych manifestacji partii z Komunistyczną Partią Polski. KPP jest legalnie działającą partią, ale wprost odwołującą się do Józefa Stalina, najczarniejszych kart komunizmu i wybielające zbrodnie tego totalitarnego, antypolskiego reżimu. Pismo “Brzask”, będące oficjalnym organem prasowym Komunistycznej Partii Polski, na swoim fanpag’u na portalu społecznościowym Facebook wprost chwali się wspólnymi manifestacjami KPP z razemowcami, m.in. 10 czerwca zorganizowano tam akcję „Ulica Dąbrowszczaków jest nasza”. Kilkadziesiąt osób, w tym sympatycy KPP, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej i partii Razem.

Powyższą hipokryzję trafnie skomentował także Tomasz Dorosz, zastępca Kierownika Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego. W swoim tweecie napisał: “Brzask” chwali się wspólnymi manifestacjami Komunistycznej Partii Polski z Partią Razem, m.in. w obronie najemników NKWD. To jak to jest?

Jest to o tyle zabawne, że oskarżany o faszystowskie i nazistowskie inspiracje ONR ze swojej manifestacji pogonił “Polaków”, którzy odwołują się do niemieckiego nazizmu, o czym potem żalili się w internetowych filmikach. Jak widać, Partii Razem nie stać na jasne odcięcie się od marksizmu i komunizmu.

Facebook/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY