Doktryna Giedroycia jest antynarodowa – Nasze Ziemie Wschodnie [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

Doktryna Giedroycia jest antynarodowa – mówi poseł Robert Winnicki. Nasze Ziemie Wschodnie to nowy program Mediów Narodowych. Marcin Skalski do pierwszego odcinka zaprosił wspomnianego już posła – Roberta Winnickiego.

W materiale poruszono przede wszystkim temat doktryny Giedroycia. Według Roberta Winnickiego jest to doktryna antynarodowa, która została sprowadzona do roli pustego aksjomatu.

Wyjaśniamy, w dużym uproszczeniu, że ta koncepcja opierała się na założeniu, że Rosja nie jest w stanie stanowić zagrożenia dla Polski, jeżeli oba państwa będzie przedzielać pas niezależnych krajów powstałych z byłych republik radzieckich.

Doktryna Giedroycia jest obecna w polskim życiu politycznym. Można powiedzieć, że od Michnika po Kaczyńskiego, a więc od początku lat 90., a w podejściu do Kresów trwa od 45 roku. Ta doktryna mówi nam, że w imię wsparcia popieramy wszystkie siły, które przeciwstawiają się Rosji. Tłumaczy Robert Winnicki w nowym programie Marcina Skalskiego.

Poseł przestrzega przed taką strategią – Jest to fatalna polityka. W imię tak pojętej geopolityki tracimy fundament kresowy. Historia pokazała, że to Polska na tym najwięcej traci.

Całość pierwszego odcinka Nasze Ziemie Wschodnie można obejrzeć w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z naszymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY