Nielegalni imigranci przy polskiej granicy! 51 osób ukrytych w ciężarówce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. VOA- Nicolas Pinault / wikimedia commons

Ciężarówka na tureckich numerach rejestracyjnych została zatrzymana przez niemiecką policję w nocy z piątku na sobotę w Brandenburgii, w odległości ok 10 km od polskiej granicy. W pojeździe znajdowało się 51 osób będących nielegalnymi imigrantami. Kierowca został aresztowany.

Niemieccy funkcjonariusze zatrzymali pojazd ciężarowy poruszający się autostradą nr 12. Jak się okazało, w środku znajdowało się 51 osób, w tym 17 dzieci. Rzecznik brandenburskiej policji stwierdził, że nie wiadomo, czy są oni uchodźcami i z jakiego kraju pochodzą. Obecnie przebywają w namiocie na terenie komendy we Frankfurcie. Otrzymali opiekę medyczną oraz wyżywienie.

Rzecznik brandenburskiej policji dodał, że funkcjonariusze skłaniają się ku teorii, że pojazd wjechał do Niemiec… z Polski. Ich zdaniem przemawia za tym bliskość polsko-niemieckiej granicy.

To nie pierwszy taki przypadek. Zaledwie trzy dni temu w Saksonii zatrzymano 40 Irakijczyków. Jak zeznali, zostali przewiezieni ciężarówką z terytorium Turcji w okolice polsko-niemieckiego przejścia granicznego w Łęknicy.

 

Źródło: rmf24.pl
fot. VOA- Nicolas Pinault / wikimedia commons

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY