Narodowcy organizują patrole we wsi, w której Cyganie skakali po głowie młodego Słowaka [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po tym, jak wyszła na jaw sprawa pobicia młodego, 13 letniego Słowaka – Tomasza w szkole podstawowej w Demandicach, wsi położonej w kraju nitrzańskim, w powiecie Levice, w południowo-wschodniej części kraju, narodowcy z Partii Ludowej Nasza Słowacja (L’SNS) zapowiedzieli reakcję.

Kilka tygodni temu w szkole doszło do bójki. Grupka uczniów cygańskich (w tym rejonie w niektórych miejscowościach Cyganie stanowią nawet kilkadziesiąt procent mieszkańców) zaczepiła słowackiego kolegę. Chłopak został przewrócony na ziemię i skopany. Młodociani bandyci skakali nawet po jego głowie. Tomasz przypłacił to ciężkimi obrażeniami głowy i dłuższym pobytem w szpitalu. W rejonie wsi będą pojawiać się teraz nacjonalistyczne patrole – identyczne jak organizowane od miesięcy na słowackich kolejach.

Przewodniczący ugrupowania, Marian Kotleba 11 kwietnia ub.r. zapowiedział rozmieszczenie patroli złożonych z członków partii jako odpowiedź na atak Cyganów na dziewczynę, która miała miejsce w pociągu na trasie do Zwolenia. Od tej pory wiele takich patroli pojawiło się w pojazdach. Reakcja pasażerów była na ogół pozytywna, chwalono patrole i komentowano ich skuteczność w odstraszaniu bandytów. Jednak jesienią Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że od 1 stycznia 2017 r. patrole takie będą zakazane, a udział w nich podlegać będzie karze. Mimo to, patrole działają nadal. Słowackie koleje przyznają, że nie są w stanie wyegzekwować przepisów wobec charakterystycznie ubranych w zielone, organizacyjne stroje partyjne nacjonalistów.

– Nie dają powodów do interwencji. Po prostu jeżdżą pociągami, jak inni pasażerowie – wyjaśnia rzeczniczka firmy.

Podobnego zdania jest Milan Mazurek, poseł do Rady Narodowej i gość na ostatnim Marszu Niepodległości:

– Mamy prawo do korzystania z pociągów, jak każdy słowacki obywatel – mówi.

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/1766989903561824/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY