Gasiuk-Pichowicz w poważnych tarapatach! Jest pozew na 100 tys. zł

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłanka Nowoczesnej Ryszarda Petru, Kamila Gasiuk-Pichowicz została pozwana przez byłego ministra Dawida Jackiewicza za jej słowa z lipca. W pozwie, oprócz przeprosin, Jackiewicz domaga się kwoty 100 tys. zł na rzecz fundacji pomagającej dzieciom z nowotworami. O sprawie poinformował portal dorzeczy.pl.

Wszystko z powodu wypowiedzi Gasiuk-Pichowicz z lipca tego roku. Posłanka Nowoczesnej z mównicy sejmowej protestowała przeciwko ustawom reformującym wymiar sprawiedliwości. Ostro zaatakowała wtedy Jackiewicza. – Brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego roztrzaskała się o beton – mówiła o Jackiewiczu. – Prokuratura Ziobry umorzyła sprawę partyjnego kolegi. – dodała.

Wojciech Wybranowski na portalu dorzeczy.pl przypomina o zdarzeniu z 2006 r., które stało się przyczyną ataków na Jackiewicza. Poseł PiS, bronił swojej żony i trzyletniego synka napastowanego przez agresywnego, pijanego mężczyznę Zbigniewa M. Odepchnięty przez niego napastnik tak nieszczęśliwie upadł, że uderzył głową o krawężnik; zmarł dwa dni później w szpitalu. Postępowanie przeciwko Jackiewiczowi prokuratura umorzyła uznając, że działał w obronie koniecznej, a decyzja taka zapadła, gdy prokuraturę nadzorował nie Ziobro, a Zbigniew Ćwiąkalski – minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska.czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Wybranowski zauważył, że Jackiewicz już dwa razy pozywał różne osoby w tej sprawie. Za każdym razem wygrywał. Wśród pozwanych jest jedna z blogerek oraz… Agora. Wydawca “Gazety Wyborczej” jednak do tej pory nie wykonał wyroku nakazującego publikację przeprosin, choć ten jest już prawomocny.

 

Źródło: dorzeczy.pl
Fot.: Wikimedia/Adrian Grycuk

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY