Szwedzka minister: Z Polską i Węgrami trzeba się rozprawić

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Szwecji

Flaga Szwecji / Fot. Pixabay

W czwartek doszło do spotkania europejskich ministrów migracji w celu przedyskutowania tzw. kwestii uchodźców. Szwedzka minister Heléne Fritzon poinformowała, że jest gotowa ,,rozprawić się” z krajami odmawiającymi przyjęcia tzw. uchodźców.

Ministrowie mieli dojść do porozumienia w sprawie nowego systemu postępowania wobec imigrantów rozdzielanych miedzy krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W tym właśnie procesie, mimo najnowszego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, nadal nie uczestniczą Węgry i Polska. Szwedzka minister ds. migracji Heléne Fritzon ma jednak nadzieję, że orzeczenie to wzmocni nacisk na nieposłuszne kraje.

Szwedzka minister powiedziała, co powinno się spotkać z Polską i Węgrami w przypadku braku efektu. Fritzon chce, by Unia Europejska poddała sprawę pod głosowanie i w ten sposób ,,rozprawiła się” z Polską i Węgrami.

,,Jeśli współpraca w Unii Europejskiej ma funkcjonować długofalowo, to chyba w decydujących sprawach musimy posłużyć się decyzją większości.” – mówi minister w rozmowie z Europaportalen.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY