Niesiołowski: niskie poparcie dla PO to wina Schetyny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna / Fot. Wikimedia Commons

Niesiołowski twierdzi, że niskie poparcie dla PO to wina Schetyny.

Uważam, że 16 proc. poparcia dla PO to jest ciężka praca Schetyny, człowieka, który rozpoczął swoje urzędowanie od personalnych porachunków, czystek i zemsty w Platformie. Stwierdził Stefan Niesiołowski w jednym z wywiadów. To ostatni człowiek, który może mówić o tym, że walczy o demokrację. Podle się zachował wobec Kopacz. Dodał Niesiołowski.

Inni politycy również zwracają uwagę na brak predyspozycji do rządzenia Platformą Obywatelską przez Grzegorza Schetynę. O konflikcie w PO pisano już kilka miesięcy wcześniej. Dostaję szału, gdy ludzie z tej samej partii próbują przyprawiać mi gębę –odpowiedział Schetyna w wywiadzie dla Newsweeka.

Grzegorza Schetynę ma również irytować pozycja Budki. IPSOS opublikował sondaż, z którego wynika, że to właśnie Borys Budka wysuwa się na pozycję lidera. Zaledwie 13 proc. wyborców PO uważa, że liderem partii powinien być Schetyna. Więcej osób oddało głos na m.in. Rafała Trzaskowskiego (25 proc.) lub komentującego sprawy prawne z ramienia PO, posła Borysa Budkę (28 proc.).

Grzegorz Schetyna – poseł, w latach 2007–2009 wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych i administracji. W 2010 tymczasowo wykonujący obowiązki prezydenta RP. Od 2016 przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Onet.pl/natemat.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY