“Love story” na polskiej granicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Decyzją odmowy wjazdu na terytorium RP oraz zatrzymaniem zakończyła się wspólna podróż na Węgry obywatela Indii i jego “towarzyszki życia”, obywatelki Rumunii, którzy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami.

10 września w trakcie odprawy granicznej po przylocie samolotu z Moskwy 23–letni obywatel Indii okazał do kontroli swój oryginalny paszport wraz z kartą pobytu dla członka rodziny obywatela UE, wydaną przez władze Cypru. Mężczyzna tłumaczył, że korzysta z prawa do swobodnego przemieszczania się na mocy prawa UE i dołącza do swojej żony obywatelki Rumunii, przebywającej na terytorium Polski. W trakcie czynności funkcjonariusze stwierdzili jednak, że przedłożona przez cudzoziemca cypryjska karta pobytu dla członka rodziny obywatela UE została podrobiona na wzór oryginalnej. Fakt ten potwierdził również oficer łącznikowy cypryjskich służb granicznych, poproszony o opinię.

Cudzoziemiec jednak cały czas twierdził, że jego karta pobytu jest oryginalna. Potwierdzała to także jego małżonka, oczekująca w hali przylotów terminala. Na dowód przedstawiała cypryjski certyfikat małżeństwa, który… również okazał się podrobiony. Fikcyjni małżonkowie wybierali się do Budapesztu, a cała operacja miała zalegalizować pobyt obywatela Indii w strefie Schengen.

Oboje “małżonków” zatrzymano i przedstawiono im zarzut fałszerstwa dokumentów. Oboje odmówili złożenia wyjaśnień i nie przyznali się do winy, po czym obywatel Indii wyruszył w drogę powrotną do Moskwy, skąd przyleciał, a jego “małżonka” wróciła do domu, gdzie będzie oczekiwać na sprawę sądową.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY