To już pewne! Będzie nowa komisja śledcza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

W ostatnim czasie wiele mówiło się o konieczności powołania Komisji śledczej, która miałaby badać przypadki wyłudzania podatku VAT. Na taką potrzebę głośno wskazywał Ruch Kukiz’15.

Zdecydowaliśmy powołać komisję śledczą ws. nadużyć wyłudzeń podatku VAT. Dlatego że skala tych nadużyć jest rzeczywiście wstrząsająca. Straty jakie poniosła Polska w ciągu ostatnich lat oblicza się na około 200 mld zł. To ogromne pieniądze. Po drugie zajmują się tym oczywiście prokuratorzy, ale jest kwestia odpowiedzialności politycznej za to, co się stało. Tzn. sprawdzenie czy były w tej kwestii zaniedbania, przyzwolenia czy może niekompetencja urzędników, osób sprawujących władzę, które pozwoliły na tak gigantyczne wyłudzenie publicznych pieniędzy przez przestępców – mówił Ryszard Terlecki w TVP Info.

Uważamy, że okres rządów PO-PSL trzeba rozliczyć nie tylko politycznie, ale musi przede wszystkim mieć znaczenie odpowiedzialność urzędnicza. Pytanie, które nas interesuje, a szczególnie mnie jako przedsiębiorcę, to: co się takiego działo przez tyle lat, kto z odpowiedzialnych polityków odpowiadał za to, że przymykano oko na to, że setki miliardów złotych było wyprowadzanych z budżetu za pomocą karuzel, czy innych optymalizacji podatkowych – mówił poseł Marek Jakubiak cytowany przez Radio Maryja.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY