Ojciec gwałcicieli z Rimini udzielił wywiadu i… wywołał skandal. “Wyjdą za 2-3 lata czyści”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ polacywewloszech.com

Nie milkną echa brutalnej napaści na polskich turystów we włoskim Rimini. Ojciec dwóch niepełnoletnich sprawców ataku udzielił wywiadu jednej z włoskich stacji telewizyjnych. Po jego słowach wybuchł prawdziwy skandal. Oburzenia nie krył burmistrz miasta.

Przykro mi z powodu dziewczyny z Polski i transseksualisty, to coś niedobrego, czego się nie robi, ale stało się, mam nadzieję, że moi synowie jakoś z tego wyjdą, czyści, już bez tego towarzystwa, bo są młodzi, to dopiero chłopcy; za dwa-trzy lata wyjdą, będą pracować, założą rodzinę. – powiedział w rozmowie z telewizją ojciec dwóch niepełnoletnich Marokańczyków, którzy uczestniczyli w napadzie na Polaków. Po tych słowach wybuchł prawdziwy skandal.

Oburzenia nie krył burmistrz Rimini, Andrea Gnassi. Jego zdaniem słowa ojca napastników są “niedopuszczalne”. Trudno pozostać nieporuszonym, słuchając słów ojca dwóch nieletnich, aresztowanych po dokonaniu gwałtów 26 sierpnia. – stwierdził.

Taki czyn się nie “zdarza”, czegoś takiego nie rozwiązuje się paroma latami pobytu w więzieniu, z którego wychodzi się potem, by prowadzić swoje życie. Z moralnego punktu widzenia to wszystko musi pozostawić głęboki ślad, niestety nie tylko na ofiarach, ale przede wszystkim na nieludzkich oprawcach, bez względu na ich wiek. – mówił burmistrz Gnassi.

Burmistrz dodał, że ze słów ojca gwałcicieli wynika, że ten nie rozumie reguł panujących we włoskim społeczeństwie. Z prawnego punktu widzenia te czyny określają dokładnie, surowo i stanowczo odpowiedzialność za nie i rozwiązaniem nie mogą być dwa-trzy lata poza domem. – przekonuje. Dodał, że ta wypowiedź świadczy o braku empatii dla ofiar napadu. Dotąd nie zostało wypowiedziane jedyne konieczne słowo: prośba o przebaczenie. – podsumował.

Źródło: niezalezna.pl
Fot.: polacywewloszech.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY