Nowy program! Bój o sądy – mec. Marcin Iwanowski || Litera prawa #1

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Media Narodowe zapraszają na nowy program “Litera prawa”. Nietrudno się domyślić, że będą w nim poruszane kwestie prawne, a przede wszystkim będą wyjaśniane problemy, które często pojawiają się w mediach i nie do końca są jasne dla laika.

Gościem pierwszego odcinka był mecenas Marcin Iwanowski, członek Wydziału Prawnego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Gospodarzem był Damian Kita, rzecznik prasowy SMN. “Prawo jest tworzone dla ludzi, a nie ludzie dla prawa” mówił Iwanowski, zapytany o kwestię burzy wokół reformy sądownictwa. “Nie powinno się nakładać na ludzi zbyt wielkich obowiązków nie do udźwignięcia, częściej niż dotychczas powinno się stosować klauzulę zasad współżycia społecznego” twierdził.

Poruszano także temat Konstytucji jako nadrzędnego dokumentu w funkcjonowaniu państwa i prawa. Kita nawiązał też do kwestii trójpodziału władz, na co Iwanowski wyraźnie zaznaczył, że w polskim systemie jak dotąd władza sądownicza była ponad pozostałymi dwiema. Mecenas również podkreślił sytuację sędziów oraz politykę, jaka ma miejsce w kwestii dobierania ich do konkretnych spraw.

Zapraszamy do obejrzenia tego i kolejnych odcinków z serii “Litera prawa”. Tematy prawne są zarówno kwestiami trudnymi, jak i istotnymi, dlatego warto zwiększać świadomość społeczną i poszerzać swoją wiedzę. Polecamy nasz najnowszy program i zapraszamy do oglądania:

https://www.youtube.com/watch?v=JsBR96rAwVU

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY