Juncker oficjalnie ogłasza odsyłanie nielegalnych migrantów!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Europejskiej odbywa się coroczne podsumowanie działań Wspólnoty, ogłaszane są także plany na przyszłość. Szczególną uwagę przyciąga deklaracja Jean-Claude Junckera o zmianie dyskursu ws. migracji.

Przewodniczący Komisji Europejskiej zapowiedział zmianę polityki migracyjnej wewnątrz Wspólnoty. Jeszcze przed końcem tego miesiąca zaprezentowane zostaną nowe przepisy dot. nielegalnej imigracji. Juncker ogłosił, że te osoby którym nie zostanie przyznany azyl będę odsyłane do krajów swojego pochodzenia. To byłby istny przełom.

Czy może to oznaczać kres kryzysu migracyjnego i podniesienie poziomu bezpieczeństwa w Unii Europejskiej? Wydaje się to wątpliwe biorąc pod uwagę ilość radykalnych islamistów który już zamieszkują w państwach Wspólnoty. Ponadto, deklaracja Junckera obejmuje wyłącznie te osoby którym prawo do azylu nie zostanie przyznane.

Według danych Eurostatu, “w dniu 1 stycznia 2016 r. w państwach członkowskich UE mieszkało 35,1 mln osób urodzonych poza Unią Europejską”. Ta statystyka nie obejmuje jednak nielegalnych imigrantów, których populację szacuje się według rozbieżnych statystyk na 500 tysięcy osób przybyłych w samym ubiegłym roku.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY