Jednak nie będzie Nord Stream 2? Ta wypowiedź może zaskakiwać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemiecko-rosyjski projekt Nord Stream 2 od dawna wywołuje silny sprzeciw m.in. Polski. Teraz do grona krytyków dołączył niespodziewanie… ważny niemiecki polityk. konkretnie Manfred Weber, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Słowa Webera padły w Parlamencie Europejskim podczas debaty po dorocznym wystąpieniu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana Claude Junckera. Szef EPL wskazywał, że działania Rosji w ostatnich latach budzą coraz większy niepokój wśród obywateli Unii Europejskiej. Po wojnie rosyjsko-gruzińskiej, Ukrainie, Syrii, wielu boi się, co planuje teraz prezydent Putin – stwierdził.

Co więcej, Weber wskazał na Nord Stream 2 jako jedno z zagrożeń płynących ze strony Rosji. Musimy się bronić. Dlatego pomysły dotyczące europejskiej unii obrony idą w dobrym kierunku. Potrzebujemy ich teraz. I dlatego powinniśmy zatrzymać Nord Stream 2; nasze bezpieczeństwo też jest tutaj kluczową sprawą. – oznajmił niespodziewanie.

Portal niezalezna.pl zwrócił uwagę, że deklaracja niemieckiego polityka zbiegła się w czasie z publikacją w znanym dzienniku “Sueddeutsche Zeitung”. Autor wskazywał, że negocjacje w sprawie budowy Nord Stream 2 przejęła od niemieckiego rządu Komisja Europejska, wskazując przy tym, że należy być solidarnym z państwami, które obawiają się energetycznej dominacji Rosji.

 

Źródło: niezalezna.pl; wmeritum.pl
fot. Frankie Fouganthin / CC BY-SA 4.0
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY