Dutkiewicz, HGW, socjaliści, Żydzi i muzułmanie – czyli kogo zaprasza Prezydent

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i powrotu na mapy Europy, Andrzej Duda powołał Komitet Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Ów Komitet spotkał się na inauguracyjnym posiedzeniu w ostatni poniedziałek, 11 września.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Prezydenta “celem Komitetu jest upamiętnienie wydarzeń i osób związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości […] W skład Komitetu wchodzą trzy kategorie osób – najwyższe władze państwowe, przedstawiciele partii politycznych i ugrupowań oraz osoby wskazane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej spośród przedstawicieli Kościołów i innych związków wyznaniowych, środowisk kultury i nauki, samorządu terytorialnego, związków zawodowych, organizacji kombatanckich i innych organizacji społecznych lub osób szczególnie zasłużonych dla Państwa Polskiego“.

Skład Komitetu wydaje się jednak dość zaskakujący. Nie zabrakło w nim przedstawiciela Polskiej Partii Socjalistycznej, Bogusława Gorskiego czy też Hanny Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej. Z samych partii politycznych i ugrupowań jest tylko czworo przedstawicieli – jak pamiętamy, swojego uczestnictwa odmówiła Nowoczesna. Ponadto do Komitetu należy kilku przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych (w tym mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP), środowisk twórczych, samorządu terytorialnego, związków zawodowych, organizacji kombatanckich i innych.

Zabrakło przedstawicieli Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego czy innych organizacji patriotycznych i narodowych. Nie trudno się domyślić, że przedstawicielem organizacji kombatanckich jest jedynie Leszek Żukowski ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. O Narodowych Siłach Zbrojnych nie ma mowy, mimo zbliżających się obchodów 75-lecia powstania Związku. Za to jest PPS, HGW, prezes TVP Jacek Kurski. Całą sprawę komentuje Robert Winnicki, Prezes Ruchu Narodowego:

facebook.com/twitter.com/prezydent.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY