Japonia z Katarem przeciwko Korei Północnej?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Podczas pierwszej wizyty w krajach Bliskiego Wschodu, Minister Spraw Zagranicznych Japonii Taro Kono, będąc 9. września bieżącego roku w stolicy Kataru, rozmawiał ze swoim odpowiednikiem Szejkiem Mohammedem bin Abdulrahman Al Thani.

 

Między innymi, rozmowy dotyczyły pracowników z Korei Północnej zatrudnianych na terenie Kataru. Kono zaproponował zaprzestanie tego procesu, co uzasadniał proponowaną przez ONZ rezolucją w sprawie sankcji, której treść wzywa do zaprzestania zatrudniania obywateli Korei Północnej.

Kono prosił również Szejka Mohammeda bin Abdulrahman Al Thani o ewentualną pomoc w walce z Koreą Północną, która, w ostatnim czasie coraz częściej, przeprowadza próby nuklearne.

Japoński urzędnik zapowiedział również pomoc Katarowi w ich stosunkach dyplomatycznych z Arabią Saudyjską i innymi krajami Bliskiego Wschodu, które w czerwcu br. ogłosiły wycofanie współpracy z Doha. Japońscy urzędnicy twierdzą, że Japonia wykorzysta swoje bliskie stosunki dyplomatyczne z Katarem i Arabią Saudyjską, aby pomóc odżegnać ich spór.

Kono i Al Thani jednomyślnie twierdzą, że będą kontynuować współpracę w zakresie polityki energetycznej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY