Dziennikarze “Wyborczej” przebrali się za… aktywistów “Greenpeace”

Dodano   0  
  Loading

/ fot. zrzut z Twitter.com

Dzisiaj miał odbyć się protest ekologów z “Greenpeace” pod siedzibą Ministerstwa Środowiska. Jak podaje serwis wPolityce.pl za aktywistów przebrali się jednak dziennikarze “Gazety Wyborczej” i jej współpracownicy.

Dzisiaj ważny dzień! Odbędzie się pierwsze posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na którym omawiana będzie sprawa Puszczy Białowieskiej. Co ważne, zapadać będzie decyzja o podtrzymaniu wprowadzonego ponad miesiąc temu tymczasowego zakazu wycinki i wywożenia drewna z Puszczy. PS. Jeśli jesteście w Warszawie i macie chwilę, wpadajcie na 14.30 pod Ministerstwo Wycinki Puszczy (zwane czasem dla niepoznaki Ministerstwem Środowiska) i tutaj pokażcie swoją solidarność. My będziemy – tak ekolodzy z “Greenpeace” zapowiadali swoją akcję pod Ministerstwem Środowiska.

Akcja ekologów okazała się jednak frekwencyjną klapą. Portal wPolityce.pl podejrzewa, że to było przyczyną maskarady w wykonaniu dziennikarzy “Wyborczej”. Jak ustalili redaktorzy tego serwisu, kilkunastu dziennikarzy i współpracowników “Gazety Wyborczej” z nalepkami “Greenpeace” na garderobie zjawiło się pod siedzibą ministerstwa. Policjanci, którzy legitymowali uczestników protestu, nie kryli zdumienia, że mają do czynienia z dziennikarzami, a nie ekologicznymi aktywistami.

Protest zorganizowano w dniu wysłuchania polskiej strony ws. decyzji Trybunału Sprawiedliwości o wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Polskę reprezentował minister środowiska Jan Szyszko oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY