Andruszkiewicz o reparacjach: „Niemcy nas obserwują, kto nie wierzy niech się wyciszy!” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
reparacjach

/ fot. Marek Gerasimiuk

Adam Andruszkiewicz (Endecja, Kukiz’15) wypowiedział się o reparacjach wojennych. “Naszej dyskusji przysłuchuje się strona niemiecka i obserwuje to co teraz mówimy w Polsce na temat reparacji. Mam apel do osób które w to wątpią i publicznie mówią, że nie damy rady: lepiej żeby się wyciszyły. Inaczej obniżają nasze pole pozycyjne do rozmów. Oddajmy głos tym którzy wierzą, że odzyskamy te pieniądze, a jest na to szansa” – Jasno stwierdził poseł w programie Studio Polska na antenie Telewizji Polskiej.

“Politycy, którzy reprezentują na terenie RP obce interesy powinni zamilknąć, ponieważ szkodzą budowie silnej Polski. To dotyczy również kwestii uzyskania reparacji wojennych od Niemiec. Jeśli jakiś polityk publicznie wyśmiewa naszą walkę o zadośćuczynienie za tragedię i śmierć jaką zrobili nam Niemcy – to znaczy że służy obcym interesom. W przyszłości musimy takich polityków raz na zawsze wyeliminować z polskiego życia publicznego!” – napisał na swoim facebookowym profilu Andruszkiewicz.

Słowa posła tym bardziej zyskują na znaczeniu po raporcie Biura Analiz Sejmowym opublikowanym w poniedziałek. Dokument mówi o zasadności polskich roszczeń finansowych względem Niemiec, za straty wyrządzone podczas II Wojny Światowej.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY