Viktor Orban: polityka prorodzinna to jedyna szansa dla Europy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Viktor Orban zaznaczył, że polityka na rzecz rodziny jest szansą dla Europy. Podkreślił, że spadek ludności nie powinien być sztucznie uzupełniany imigrantami.

Viktor Orban, przewodniczący węgierskiego Fideszu, zwrócił uwagę na problem dzietności podczas obrad europejskiego komitetu regionalnego WHO. Światowa Organizacja Zdrowia to organizacja działająca w ramach ONZ, zajmująca się ochroną zdrowia.

Zaznaczył, że problemy należy rozwiązywać na miejscu nie zaś ściągać nam na głowę, bo w ten sposób tylko je potęgujemy. Viktor Orban przedstawił również plan ochrony miejsc pracy, a przy tym zwiększenia liczby ludności.

Węgierski polityk jasno stwierdził, że należy zwrócić uwagę na gospodarkę, bowiem to zmniejszenie bezrobocia będzie bodźcem do polityki prorodzinnej. Powołał się przy tym na przykład Węgier, gdzie bezrobocie wynosi 4,2 proc.

Ludność na Węgrzech w roku 2012 wyniosła 9,9 mln. Pod względem liczby ludności Węgry miały 13 pozycję w Unii Europejskiej. Węgry mają jednak tendencje spadkową jeśli chodzi o ten wskaźnik. Wynika to zapewne z emigracji części ludności do krajów zachodnich powodowanej wysokością wynagrodzeń.

polskieradio.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY