Upamiętnili bohaterów spod Wiednia. V Marsz Wiktorii Wiedeńskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ facebook.com

Wczoraj w Krakowie odbył się kolejny Marsz Wiktorii Wiedeńskiej. Już po raz piąty zorganizowała go Brygada Małopolska ONR. 

Wydarzenie miało na celu upamiętnienie zwycięstwa wojsk dowodzonych przez Jana III Sobieskiego pod Wiedniem 12 września 1683 r. Bitwa ta uchroniła Europę przed turecką inwazją. Organizatorzy marszu chcieli także wyrazić sprzeciw wobec decyzji Unii Europejskiej, która próbuje zmusić kraje członkowskie do przyjmowania imigrantów.

Manifestacja rozpoczęła się o godz. 15 na placu Wolnica. Następnie jej uczestnicy udali się przed Krzyż Katyński, gdzie odmówiono dziesiątek różańca w intencji poległych pod Wiedniem oraz ofiar zamachów terrorystycznych. Potem przez ul. Grodzką i Rynek Główny marsz dotarł do Bramy Floriańskiej. Tam przemówienie wygłosił Piotr Włodkowski z Brygady Mazowieckiej ONR.

W czasie demonstracji skandowane były hasła takie jak „Kraków nie chce terrorystów”, „Tu jest Kraków, nie Bruksela, tu islamu się nie wspiera”, „Ave, ave Christus Rex”, „Kraków wolny od Arabów”, „Bomby w Paryżu, bomby w Brukseli, mają Allaha, krzyża nie chcieli”, „Ani szariat, ani gender, tylko państwo niepodległe”, „Nie islamska, nie laicka, Wielka Polska Katolicka”, czy „Naszym wzorem jest Sobieski, wypędzimy KOD zdradziecki”.

 

facebook.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY