Nowe spojrzenie na historię polityczną Polski – KomentarzMN [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

W naszym studio gościliśmy Radosława Patlewicza. Komentarz Mediów Narodowych dotyczył najnowszej książki gościa, której tytuł brzmi: Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie.

Pozycja stanowi kompleksową pracę, opisującą dzieje polityczne Polski i Narodu Polskiego. Tom I zawiera wiedzę od czasów tworzenia państwowości do okresu rozbiorów.

Jak mówi autor: Nie jest to książka mająca na celu dzielenie się teoriami spiskowymi czy deklaratoryjne odkłamywanie historii przez kolejne jej fałszowanie, tym razem po innej linii partyjnej. Wręcz przeciwnie – jej celem jest przedstawienie wydarzeń i procesów historycznych w sposób obiektywny, w oderwaniu od panującej obecnie poprawności politycznej.

Radosław Patlewicz podkreśla, że nie można prowadzić polityki bez właściwego zrozumienia polskiej historii. Do skutecznego prowadzenia polskiej polityki wystarczy dobrze przestudiować naszą historię. Dokładnie to opisałem w swojej książce.

Nowe spojrzenie na historię polityczną Polski to także opisanie kwestii współczesnych, które wpływają na chociażby dzisiejszą geopolitykę. Patlewicz zaznacza, że nawet kwestię imigrancką można odnieść do historii – rozbicia dzielnicowego. Jeśli chodzi o imigrantów, bardzo dobrym przykładem będzie tutaj okres rozbicia dzielnicowego, kiedy nasprowadzano do Polski osadników niemieckich. Nastąpiło wtedy zwarte osadnictwo – co ułatwiło następnie przejęcie naszych ziem.

Całość rozmowy z autorem książki Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie można obejrzeć w poniższym materiale. Zachęcamy także do subskrypcji naszego kanału na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY