Austria: Antifa zdewastowała polski pomnik Odsieczy Wiedeńskiej na Kahlenbergu [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pomnik króla Jana III Sobieskiego, który stanął na wzgórzu kahlenberskim w Wiedniu we wrześniu 2016 roku, w 333. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej został wczoraj sprofanowany. Według wszelkiego prawdopodobieństwa odpowiedzialni są za to “antyfaszyści”.

Wczoraj po południu na Kahlenbergu członkowie austriackiej gałęzi ruchu identytarystycznego zorganizowali marszu z pochodniami celem upamiętnienia zwycięskiej bitwy stoczonej 12 września 1683 r. pod Wiedniem między wojskami polsko-austriacko-niemieckimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego a armią Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy. Po przemowach przed Josefskirche około 300 nacjonalistów przemaszerowało z Josefskirche do Cobenzl. Tam policja musiała interweniować, by nie dopuścić do starcia z gromadzącymi się lewakami z Antify.

– Zbezczeszczono polski pomnik odsieczy wiedeńskiej na Kahlenbergu. Pomalowano go na czarno, pojawił się na nim napis: „g…o” — poinformował portal wPolityce.pl sędzia Trybunału Stanu i były marszałek Sejmu Józef Zych, który brał udział w uroczystościach 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej na Kahlenbergu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY