Komentarz Mediów Narodowych: Czy Niemcy wypłacą Polsce reparacje wojenne? [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

Czy Niemcy wypłacą Polsce reparacje wojenne? W najnowszym Komentarzu Mediów Narodowych rozmawiają o tym Paweł Ozdoba i Damian Kita.

Reparacje wojenne to rekompensaty finansowe za straty i szkody spowodowane przez działania wojenne. Zostają one wypłacone zaatakowanej stronie konfliktu w przypadku jej zwycięstwa bądź korzystnego dla niej rozejmu.

Paweł Ozdoba zwraca uwagę na to, że temat reparacji jest bardzo szeroki – nie da się wyjaśnić tej kwestii w kilku słowach. W mojej opinii nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy Polska powinna domagać się od Niemiec reparacji. Sprawę powinni zbadać eksperci. Trzeba jednak wiedzieć, że sprawa reparacji pojawiła się w bardzo gorącym okresie politycznym. Jarosław Kaczyński poruszył ten temat podczas kongresu w Przysusze, gdy rozpoczęła się reforma sądownictwa.

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Damian Kita, spytał się również gościa Mediów Narodowych o politykę PiS wobec Rosji i Niemiec. Wydaje mi się, że póki co wysuwana jest kwestia reparacji od Niemiec. Rząd ucieka przed pytaniami na temat reparacji od Rosji. Moim zdaniem niekorzystne jest wysuwanie takich żądań jednocześnie do dwóch państw. Trzeba pamiętać, że reparacje to naładowany karabin, którego jednak rząd nie będzie chciał użyć.

Temat reparacji został szerzej poruszony w poniższym materiale, zachęcamy do obejrzenia Komentarza Mediów Narodowych. Aby być na bieżąco subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY