To będzie nowy spot TVP o… sądach. Zobaczycie go już od jutra! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“Obywatele muszą odzyskać zaufanie do sądów. Sprawiedliwy i sprawnie funkcjonujący wymiar sprawiedliwości to podstawa demokratycznego państwa. Sprawiedliwe sądy, Polska sprawiedliwa – to powinien być nasz wspólny cel” – podkreślają autorzy spotu, który od jutra będzie emitowany na antenie Telewizji Polskiej.

“Prawie 80 procent Polaków uważa, że wymiar sprawiedliwości wymaga głębokiej reformy. Denerwuje nas przewlekłość postępowań sądowych, biurokracja, brak dostatecznej informatyzacji. Uważamy, że koszty sądowe są za duże i niewspółmierne do jakości działania sądów. Z drugiej strony nie chcemy, by tolerowano dalej korupcję, korporacyjne związki i arogancję sędziów, którzy od obywateli egzekwują prawo, a sami często chcą się sytuować ponad nim. Nie chcemy w sądach „nadzwyczajnej kasty”, tylko niezawisłych, uczciwych, skutecznych i profesjonalnych sędziów” – piszą na stronie autorzy klipu.

“Oczekiwanie głębokiej zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości jest powszechne. Wobec tej potrzeby nie można przejść obojętnie. Jeśli chcemy, by Polska była sprawiedliwym, nowoczesnym państwem, to musimy przeprowadzić kompleksową reformę sądownictwa. Dla tysięcy Polaków, którzy czekają na sprawiedliwość, każdy dzień bez tych zmian jest czasem straconym” – czytamy dalej.

“Obywatele muszą odzyskać zaufanie do sądów. Sprawiedliwy i sprawnie funkcjonujący wymiar sprawiedliwości to podstawa demokratycznego państwa. Sprawiedliwe sądy, Polska sprawiedliwa – to powinien być nasz wspólny cel” – podkreślają.

“Do Prezydenta Andrzeja Dudy trafiły trzy uchwalone przez Parlament ustawy, które wspólnie stanowiły kompleksowy projekt naprawy wymiaru sprawiedliwości. Prezydent 24 lipca 2017 r. podpisał jedną z nich – Ustawę prawo o ustroju sądów powszechnych. Dwa pozostałe akty prawne uchwalone przez Parlament – o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały zawetowane przez Głowę Państwa. Bez nich pełna reforma sądownictwa nie zostanie dokończona, a oczekiwane przez Polaków kompleksowe zmiany nie wejdą w życie” – czynią zarzut.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY