Polska: PiS znowu klęka przed Ukraińcami?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Giedroyciowska partia Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny idzie na rękę Ukraińcom. Ostatnie doniesienia z ukraińskich mediów wskazują, że rząd w Warszawie może się wycofać pod naciskiem Kijowa z pomysłu umieszczenia wizerunku Cmentarza Obrońców Lwowa w paszportach.

Wiernopoddańczą deklarację wobec Ukraińców miał złożyć marszałek Senatu Stanisław Karczewski z pro-ukraińskiej partii PiS. Jak twierdzi Karczewski, problem został ostatecznie rozwiązany.

– Po rozmowie z panem ministrem Błaszczakiem poinformowałem pana Parubija o ostatecznej decyzji – mówi na Forum Ekonomicznym w Krynicy Stanisław Karczewski.

Zarazem głowa ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij wypowiedział opinię, iż ma nadzieję, że wizerunek Cmentarza Orląt Lwowskich nie znajdzie się w polskich paszportach.

W podobnym tonie odniósł się do sprawy ukraiński publicysta i były polityk PiS, Paweł Kowal:

Trudno sobie w takim razie wyobrazić, by polska strona wchodziła w spory o wizerunki na paszporcie. A skoro nie będzie Wilna, to na blankietach i Lwowa nie będzie, bo występują „w parze”. Rezultat jest dla wszystkich dobry” – pisze Ukrainiec na łamach internetowego wydania „Rzeczpospolitej”.

Ukrinform.ua / „Rzeczpospolita” / MediaNarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY