Komentarz Mediów Narodowych: Janusz Waluś to ostatni więziony Żołnierz Wyklęty [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Rafał Mossakowski i Tomasz Kalinowski w najnowszym odcinku Komentarza Mediów Narodowych poruszają temat ostatnich wydarzeń wokół osoby Janusza Walusia.

Przypominamy, że Waluś został osądzony po zastrzeleniu przywódcy tamtejszej partii komunistycznej, Chrisa Haniego. Doszło do tego 10 kwietnia 1993 roku, pod domem komunisty. Początkowo Waluś został skazany na karę śmierci, jednak została zmieniona na dożywocie.

Od pewnego czasu starano się o warunkowe zwolnienie Walusia z aresztu. Miało w tym pomóc m.in. zrzeczenie się przez niego południowoafrykańskiego obywatelstwa. 18 sierpnia podjęto decyzję o przekazaniu sprawy w ręce ministra sprawiedliwości RPA – Michaela Masuthy.

Rafał Mossakowski komentuje najnowsze doniesienia nt. Walusia. Twierdzi, że minister blokował możliwość uwolnienia Walusia i nic nie wskazuje na to, żeby zmienił swoje stanowisko. Minister sprawiedliwości RPA, jak nie trudno się domyślić, jest funkcjonariuszem rządzącego tam Afrykańskiego Kongresu Narodowego. A tam wiodącą rolę odgrywają komuniści.

Tomasz Kalinowski – rzecznik prasowy Obozu Narodowo-Radykalnego odwołał się także do postaci Haniego. Rafał Mossakowski tłumaczy, że Chris Hani był się popularnym wśród czarnej społeczności liderem. W chwili śmierci był również jednym z liderów Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej, był również szykowany na następcę Mandeli.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy – Rafał Mossakowski i Tomasz Kalinowski poruszają w niej wiele wątków, które odwołują się do postaci Janusza Walusia i jego uwięzienia. Polecamy także subskrybować nasz kanał na portalu YouTube.

Janusz Waluś to działacz polityczny narodowości polskiej, zabójca czarnoskórego lidera partii komunistycznej Chrisa Haniego.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY