“Uchodźcy są cenniejsi niż złoto”! Niemiecki polityk grozi Polsce i Węgrom!

Dodano   0  
  Loading

/ fot. VOA- Nicolas Pinault / wikimedia commons

Martin Schulz atakował kanclerz Angelę Merkel za kryzys uchodźczy, jednak nie w kontekście niekontrolowanego najazdu imigrantów a braku porozumienia z europejskimi partnerami w sprawie obowiązkowych kwot przyjęcia przez każde z państw.

Telewizyjna debata kandydatów do Bundestagu odbyła się wczoraj, na trzy tygodnie przed wyborami. Naprzeciwko siebie stanęli: urzędująca kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz kandydat z ramienia SPD – Martin Schulz. Dyskusję zdominował temat islamu i imigrantów.

Merkel stanowczo broniła decyzji o podjęciu prowadzonej przez nią polityki migracyjnej.
Z kolei Schulz podkreślał swoją tezę, że uchodźcy są “cenniejsi niż złoto”, ponieważ… mają wiarę w Europę, której brakuje wielu Europejczykom.

Schulz zarzucił Polsce i Węgrom, że odmawiając przyjęcia uchodźców uniemożliwiają powstanie europejskiej polityki migracyjnej i zagroził obu krajom konsekwencjami finansowymi.
“Potrzebne jest europejskie prawo migracyjne […] Istnienie takiego prawa pozwoliłoby na zawracanie osób, które przekraczają granicę nielegalnie i wpuszczanie tych, które wjeżdżają legalnie – tłumaczył polityk SPD cytowany za RP.PL. Warto podkreślić, że wspomniał przy tym o obowiązkowych kwotach migrantów, które musiałyby przyjąć kraje UE. Według niego Polska i Węgry są problemem, bo odrzucają możliwość przyjęcia prawa migracyjnego w UE.

“Finansujemy rolnictwo, finansujemy budowę dróg w Rumunii i Bułgarii, finansujemy regionalny rozwój w Polsce, a te kraje mówią nam: wasza migracja, wasza polityka wobec uchodźców nic nas nie obchodzi. Tak dłużej być nie może” – cytuje Schulza rp.pl.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY