Stanowisko węgierskich narodowców ws. wniosku premiera Orbana o współfinansowanie przez UE kosztów płotu granicznego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Szanowna Komisjo Europejska, Szanowny Panie Przewodniczący Jean-Claude Juncker,

Jako przewodniczący wiodącej węgierskiej partii opozycyjnej – Jobbik , która przygotowuje się do przejęcia rządów po wyborach w 2018 r., pragnę przedstawić Komisji Europejskiej i Panu osobiście nasze stanowisko, tak abyście byli w pełni poinformowani w kwestii prośby premiera Węgier o współfinansowanie kosztów ochrony granicy strefy Schengen.

Jesteśmy w pełni świadomi tego, że Komisja Europejska jest poinformowana o wysokim poziomie korupcji na Węgrzech, i z tej przyczyny nieufna co do trafności podejmowania decyzji w sprawie wydatkowania dodatkowych pieniędzy podatników przez władze naszego kraju. My, ludzie z Węgier, którzy najbardziej cierpią z powodu systemowego rządowego nadużycia środków publicznych, wiemy że Wasza ostrożność jest wysoce usprawiedliwiona w odniesieniu do każdego euro, które powierza się rządowi z ramienia Fidesz.

Jednak według Jobbiku i większości naszych obywatelu, ostatnie żądanie premiera jest uzasadnione. Nie dlatego jednak, że postulat rządu Fideszu wykracza poza środki służące ochronie Europy, a wręcz przeciwnie – dzięki programowi wiz biznesowych pozwolił on na wjazd na terytorium UE wielu kryminalistom pozostającym poza wszelką kontrolą, o ile za nie zapłacili. Dlatego to nie działania rządu Orbána powinna doceniać Komisja Europejska. W rzeczywistości są to wysiłki węgierskich obywateli, policji, żołnierzy i wspierających ich podatników. To z nimi powinna okazać solidarność Komisja Europejska, tak aby mogli oni nadal służyć historycznej misji ochrony Europy.

Zgadzamy się z Komisją, że solidarność jest stanem umysłu. W istocie solidarność ma zasadnicze znaczenie. Jej istnienie może utrzymać Europę w całości i uczynić ją silną, a jej nieobecność może ją rozbić. Dzisiaj Unia Europejska chce zejść z właściwej drogi, aby okazać solidarność z nielegalnymi imigrantami, a nie legalnymi obywatelami Europy. Najbardziej podstawową wartością europejską jest solidarność z obywatelami Europy. W czasach, kiedy obywatel Węgier, Europy Środkowo-Wschodniej otrzymuje jedną piątą płacy obywatela państwa zachodniego UE za tę samą pracę, taka solidarność jest pustym hasłem. Odkryjmy razem tę zasadniczą europejską wartość. Niech Unia Płac będzie synonimem oczekiwanego minimum solidarności.

Wniosek Wiktora Orbána jest uzasadniony. Tak jak Wasz strach. I tak jak nasze oczekiwanie, aby Unia Płac została zrealizowana. W związku z powyższym proszę pozwolić mi prosić, abyście przyłączyli się do nas, aby podjąć krok naprzód w kierunku Europy solidarności. Proszę wesprzyjcie prośbę węgierskiego premiera, ale upewnijcie się że obecny skorumpowany rząd wypłaca ściśle określoną kwotę wynagrodzenia na pensje i poprawę warunków pracy policji i żołnierzy zajmujących się ochroną graniczną, aby mogli oni zarabiać ile powinni. Nie obecną jedną piątą uczciwego europejskiego wynagrodzenia za ochranianie granic UE. Niech ten krok będzie naszym wzajemnym przesłaniem mówiącym, że Europa może polegać na Węgrach w walce z imigracją i że Węgry może polegać na Europie w walce z drenażem mózgów. W ten sposób solidarność naprawdę staje się “dwukierunkową ulicą”.

Z poważaniem,

Gábor Vona, prezes Jobbiku i twórca europejskiej inicjatywy obywatelskiej na rzecz Unii Płac

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY