Prezydent Macron ponownie traci poparcie Francuzów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Jérémy Barande / CC BY-SA 2.0

Prezydent Macron nie ma powodów do zadowolenia. Kolejny sondaż potwierdza spadek popularności Emmanuela Macrona. W badaniu, którego wyniki opublikowano w poniedziałek we Francji, prezydent uzyskał 30-procentowe poparcie. To znacznie mniej niż jeszcze miesiąc temu.

Sondaż został przeprowadzony przez YouGov France na zlecenie HuffPost i CNEWS. Po raz kolejny potwierdził ciągły spadek zaufania Francuzów dla prezydenta Macrona. Jeszcze miesiąc temu poparcie dla prezydenta wynosiło 39 %, a w czerwcu – 43 procent.

Sondaż został przeprowadzony 28 i 29 sierpnia 2017 r. na 1003 osobowej grupie .

Z sondażu Harris Interactiv opublikowanego w ubiegłym tygodniu wynika, że 54 proc. Francuzów nie wierzy, że Macron poprowadzi kraj we właściwym kierunku.

Prezydent Emmanuel Macron zwyciężył wybory prezydenckie przeciwko kandydatce Frontu Narodowej Marine Le Pen z poparciem 66 proc. głosów wyborców. Francuzi mają jednak zwyczaj tracić zaufanie do swojego prezydenta nawet zaraz po tym jak go wybrali. Przykładem tego był ostatni prezydent Francois Hollande, który skończył kadencje z dramatycznym poparciem 11 proc. To samo może czekać nowego reprezentanta Francuzów

tvp.info/medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY