Macierewicz: Musimy mieć armię, która będzie w przyszłości zdolna sama obronić ojczyznę!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz / Fot. Wikimedia Commons

Minister Obrony Narodowej podczas swojego niedzielnego przemówienia w Borowej w woj. łódzkim, gdzie podczas II Wojny Światowej Polacy stawili bohaterski opór niemieckiemu najeźdźcy, odniósł się do bieżącej sytuacji w armii i wokół spraw obronnych.

Antoni Macierewicz grzmiał, że jego działania wciąż “napotykają na opór, który próbuje uniemożliwić odbudowę silnej armii”. Oberwało się także przeciwnikom idei Obrony Terytorialnej.

Słyszymy głosy, że nie są potrzebne wojska obrony terytorialnej, chociaż to one spajają armię polską z narodem. To one sprawiają, że wszędzie tam, gdzie są polscy żołnierze naród może czuć się bezpieczny i silny – podkreślił szef MON.

Jeżeli mamy zagwarantować bezpieczeństwo narodu, wyciągnąć wnioski z przeszłości i sprawić, by nigdy więcej żaden wróg nam nie zagroził; by ta nawała, która coraz bardziej i w coraz większym stopniu nasila się od Wschodu została skutecznie zatrzymana na wschodniej granicy NATO to niezbędna jest nam jedność narodowa i siła, która wyrasta ze wspólnego myślenia i działania całego narodu polskiego – preorował.

Ostatecznym zaś celem, jaki postawił przed sobą Antoni Macierewicz  jest zbudowanie “armii, która będzie w przyszłości zdolna sama obronić ojczyznę”.
My oczywiście trzymamy kciuki za dążenie do realizacji tej szczytnej idei. Jednak, czy aby na pewno walka podjazdowa z Prezydentem i jego ekipą faktycznie przysłużą się odbudowie polskiego oręża…?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY