Mocna deklaracja wiceministra! “Jestem zwolennikiem kary śmierci”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Lewicowe media rzuciły się na wiceministra sprawiedliwości słowa Patryka Jakiego. Wiceminister powoływał się przy tym na stanowisko Episkopatu Polski i Katechizm Kościoła Katolickiego.

Szkoda, że tak rzadko sięgają do tych źródeł gdy mowa o aborcji czy kwestii małżeństw osób tej samej płci. Patryk Jaki był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie “Jeden na jeden” na antenie TVN24 i w rozmowie przyznał, że jest zwolennikiem kary śmierci.

Taki już jestem, że jestem wrażliwy na ludzką krzywdę i czasem, kiedy ta krzywda jest tak wielka, zdarza mi się reagować emocjonalnie. Wiadomo, że nie jestem za przywróceniem tortur. Jedyne, co chciałem w krótkim słowie opisać, jaka kara byłaby proporcjonalna do tego czynu. Z drugiej strony powiem tak: mam dość tej poprawności politycznej. Referował gość programu.

Ona doprowadziła nas do tego, że w całej UE czy Europie stosuje się absurdalną politykę karną, która polega m.in. na tym, że Breivikowi się przyznaje odszkodowanie za to, żę miał złe warunki w celi. Nie wiem czy pan słyszał: niedawno polski sędzia pozwolił na to, aby to więźniowie wybierali sobie menu w zakładach karnych. Polityka karna w Europie stoi na głowie i ludzie przestali wierzyć w to przez poprawność polityczną, że sprawców czeka sprawiedliwa kara. Zwycięża myślenie, że to ofiara, a nie sprawcy mają przepraszać. Mówił Patryk Jaki.

Dalej jestem zwolennikiem kary śmierci. Tutaj nie zmieniłem poglądu. To mój prywatny pogląd […] Tego fragmentu o torturach pewnie bym już nie powtórzył, dlatego że oczywiście była przeinaczana. Chodziło tylko o rozważania teoretyczne.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY